دستگاه کربوکسی پلاس

دستگاه کربوکسی پلاس چیست؟

با ورود گاز دی اکسید کربن به بافت، هموگلوبین به دلیل تمایل بیشتر به دی اکسید کربن، اکسیژن را آزاد میکند و به دی اکسید کربن متصل میشود. این مساله باعث تراکم زیاد اکسیژن دربافت میشود که درنهایت باعث افزایش جریان خون، ایجاد مویرگ های جدید وافزایش بازسازی وتولید بیشتر تارهای کلاژن والاستین درهمان محل می شود. در بافت چربی مکانیسم اثر دی اکسید کربن متفاوت است. به این صورت که دی اکسید کربن با ایجاد آسیب ناشی از فشار و ضربه ،سلولهای چربی را شکننده کرده وسپس باافزایش جریان خون در رگها ، باعث افزایش اکسیژن در محل ودفع بهتر چربی می شود.

این سیستم دارای دو عدد مخزن گاز دی اکسید کربن (یک مخزن فعال و دیگری رزرو) است که خروجی آنها توسط سیستم کنترلر و با سرعت و حجم تعیین شده توسط کاربر مدیریت می شود .گاز دی اکسید کربن از طریق یک سوزن نازک به زیر پوست تزریق می شود. در ناحیه پلک بعد از تزریق گاز پلک ها متورم می شوند ولی ۱۰دقیقه بعد گاز جذب شده و ظاهر فرد طبیعی می شود. در اسکار و ترکهای پوستی احساس درد کمی وجود دارد. برای درمان سلولیت و بافت چربی موضعی چون حجم گاز بیشتری تزریق می شود یک احساس کشش و فشار در موضع احساس می شود و در موضع بمدت ۲۴ ساعت احساس گرما و مور مور شدن وجود دارد که بدلیل افزایش جریان خون می باشد.

کربوکسی تراپی چیست؟

در این روش از گاز بی‌خطر CO2 استفاده می شود. تزریق گاز کربنیک را در زیر پوست، کربوکسی تراپی می‌گویند. این کار به منظور برطرف سازی مشکلات زیبایی و درمان سلولیت می‌تواند صورت گیرد. در این روش در نواحی زیر پوست از سوزن‌های بسیار ظریف جهت تزریق استفاده می شود. از این طریق در بافت‌ها اکسیژن افزایش می یابد، تحریک فیبروپلاست‌ها موجب بهبود یافتن میکرو جریان‌ها در بخش کلاژن می‌شود.

دستگاه کربوکسی پلاس ( Carbo Plus ) در درمان سلولیت

این روش به گونه ای است که تزریق در زیر پوست با استفاده از گاز بی‌خطر CO2 می‌باشد. این روش در درمان سلولیت نقش به‌سزایی دارد.

 

سلولیت چیست؟

سلولیت به برآمدگی‌های چربی ناصاف بر روی ران و باسن می‌گویند که بیش از ۹۵ درصد از جمعیت زنان به آن دچار هستند. دلایل بسیاری برای به وجود آمدن این سلولیت‌ها در بدن انسان وجود دارد که این بیماری در مردان بسیار نادر است؛ زیرا ساختار پوستی در مردان و زنان متفاوت است. پوست مردان ضخیم‌تر است و بیشتر به سمت عضلانی شدن می‌رود و از بافت‌های مستحکمی تشکیل شده است.

در عوض زنان دارای پوست‌های نازک‌تری هستند که این زمینه باعث ایجاد سلولیت در زنان خواهد شد. همچنین زنان لایه‌های چربی بیشتری نسبت به مردان دارند و بسیاری از دلایل دیگر مانند تغییرات هورمونی و … نیز تأثیرگذار است.

بسیاری از زنان به دنبال درمان‌های متعددی برای از بین بردن سلولیت‌های خود هستند؛ از جمله استفاده از کرم‌های مختلف، استفاده از ماساژ غدد لنفاوی و… که فایده زیادی در بر نخواهد داشت؛ زیرا هیچ کدام از این روش‌ها به درمان مشکلات زیر بنایی فیزیولوژیکی نخواهد پرداخت و گردش خون و آسیب‌های پوست در زمینه کلاژن‌سازی را تغییری نخواهد داد.

بهترین درمان برای از بین بردن سلولیت

بهترین درمان برای از بین بردن سلولیت استفاده از دستگاه کربوکسی پلاس است. این روش در اصل برای اهداف زیبایی‌شناسانه توسط برزیلی‌ها برای از بین بردن رسوب‌های چربی بعد از لیپوساکشن که در قسمت‌های بالای زانو باقی می‌ماند، مورد استفاده قرار می‌گرفت و بعدها با مطالعات فروان نشان داده شد که کربوکسی تراپی به بافت‌های بدن آسیبی نمی‌رساند و تنها سلول‌های چربی توسط گاز CO2 شکسته می‌شوند و به اعصاب آسیبی نمی‌رساند.

پس از استفاده از کربوکسی تراپی مشاهده شده است که این روش علاوه بر از بین بردن چربی‌ها به بازسازی کلاژن کمک می‌کند و باعث ضخیم شدن و صاف شدن پوست می‌شود. به همین دلیل کربوکسی تراپی در درمان سلولیت‌ها بسیار مفید است. این روش با نفوذ در چربی‌ها و از بین بردن آنها باعث تحریک پوست شده و پوست را صاف می‌کند.

کاربرد دستگاه کربوکسی تراپی

 • درمان سلولیت
 • درمان چاقی نواحی باسن، ران، پهلوها و شکم
 • درمان جای جوش
 • بالا بردن استحکام پوست
 • درمان آلوپسی
 • درمان آکنه، درمان چین و چروک
 • درمان پلاک‌های پسوریازیس
 • درمان افتادگی پوست

کربوکسی تراپی دارای تاییدیه FDA می‌باشد. این روش تاکنون عارضه ای نشان نداده است فقط در برخی از موارد نادر مختصری درد و سوزش وجود دارد که جای نگرانی نمی‌باشد. زیرا پس از مدتی برطرف خواهد شد.

آیا تزریق گاز دی اکسید کربن خطرناک است ؟

در جواب این سوال باید گفت : خیر ، چرا که گاز CO2 یک گاز غیر سمی است و روزانه توسط بدن انسان به طور طبیعی تولید شده و وارد خون می گردد و از طریق ریه دفع می گردد.

نحوه انجام کربوکسی تراپی

تزریق گاز دی اکسید کربن در بدن به دو صورت انجام می گیرد :

 • تزریق در بافت زیر پوست : با تزریق گاز CO2 در بافت ، هموگلوبین به دلیل تمایل بیشتر به دی اکسید کربن ، اکسیژن آزاد می کند و به این سبب باعث افزایش جریان خون و ایجاد کلاژن و احیای مویرگ های جدید می گردد.
 • تزریق در بافت چربی : تزریق در بافت چربی باعث از هم گسیختگی و تجزیه چربی شده و بعد از آن با افزایش جریان خون و جذب اکسیژن بیشتر باعث دفع چربی خواهد شد.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی

تعداد جلسات درمان توسط کربوکسی تراپی بسته به نوع درمان در اشخاص گوناگون متفاوت عمل خواهد کرد.

 • درمان کاهش چربی های موضعی : 8 تا 10 جلسه – فاصله هر 2 هفته یکبار
 • سلولیت های پوستی : 6 تا 10 جلسه – فاصله 1 یا 2 هفته یکبار
 • درمان استرچ مارک و چین و چروک : 4 تا 6 جلسه – فاصله هر یک هفته یکبار

جهت مشاوره محصولات لیزری زیبایی با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 09137106334 مهندس حدادی

شماره تماس دفتر : 01332130526

وهمچنین میتوانید از طریق زیر با ما در ارتباط باشید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیازدهی)

پاسخ دهید

درحال ارسال