هایفو تراپی

هایفو تراپی

اخیرا نگرانی عمومی در مورد چین و چروک صورت ناشی از بالارفتن سن افزایش یافته است. در پاسخ به این مشکل، درمان‌های مختلفی از قبیل لایه‌برداری شیمیایی، میکرودرم ابریژن، لیزر فرکشنال و آر اف برای درمان چین و چروک صورت و شلی آن پیشنهاد شده است. با این حال، گزینه ایده‌آل درمان هنوز مشخص نشده است. اخیرا، اولتراسوند به عنوان یک درمان جدید برای اهداف درمانی و آرایشی معرفی شد که با شدت تمرکز بالا (هایفو) ‌می‌تواند بهترین مثال از این تکنیک باشد. اصل ‌‌هایفو تراپی باعث تحریک آسیب سلولی و کاهش حجم منطقه هدف به‌صورت انتخابی به‌وسیله انعقاد با ایجاد ضایعات میکروترمال فوری از طریق انباشتن پرتوهای اولتراسوند فرکانس بالا در محل بافت مورد نظر بدون آسیب به بافت مجاور و سطح روی پوست است. در ادامه این مقاله قصد داریم این روش را بیشتر با هم بررسی کنیم. با یانی طب لیزر همراه باشید.

هایفو تراپی چیست؟

‌‌هایفو یک درمان غيرتهاجمی است که به‌طور خاص ‌می‌تواند بنیاد عمیق زیر پوستی را که در جراحی زیبایی در نظر گرفته ‌می‌شود، بدون برش یا خراب شدن سطح پوست هدف قرار دهد. هایفو به پزشکان اجازه ‌می‌دهد تا به‌طور واقعی لایه‌های بافتی را که در حین درمان هدف قرار ‌می‌گیرند، مشاهده کرده و اطمینان حاصل کنند که انرژی دقیقا به جایی که بیشترین اثر را دارد، واگذار ‌می‌شود.

‌‌‌‌هایفوتراپیدرهایفو تراپی درمان با استفاده از اولتراسوند انجام ‌می‌شود تا در واقع عضله را کشیده و پوست شل یا افتاده را بدون هیچ‌گونه از کار افتادگی، تقویت کند. انرژی غیر تهاجمی اولتراسوند، میزان پایین گرما را در پوست مورد هدف تولید ‌می‌کند. این کار سلول‌ها را برای تولید کلاژن و جوان‌سازی بافت تحریک ‌می‌کند. اگر شما فکر نمی‌کنید که نیاز به عمل جراحی دارید یا حقیقتا از اندیشیدن به چاقو متنفرید، ‌‌هایفوتراپی ‌می‌تواند گزینه‌ای طبیعی برای کشیدن پوست صورت یا گردن شما باشد.

 

‌‌مناطق رایج درمان در هایفو تراپی عبارتند از:

 • خط ابرو و پیشانی
 • چانه
 • گردن (گردن بوقلمون)
 • شکم
 • علائم کشش

چه کسانی کاندیدای خوبی برای ‌‌هایفو هستند؟

یک کاندید خوب برای ‌‌هایفو کسی است که پوستی دارد که شل به نظر ‌می‌رسد، و اغلب احساس ‌می‌شود که خیلی سفت و قرص نیست. به عنوان مثال، خط ابروی پایین آمده یا پوست شل و افتاده در ناحیه پلک، اغلب اولین نشانه پوست “بالغ” است. به طور معمول، افرادی که در سن سی سالگی و یا بالاتر بوده و دارای شلی پوست خفیف تا متوسط ​​هستند، کاندید هایفوتراپی هستند. هرچند ‌‌هایفوتراپی جایگزین جراحی کشیدن صورت نیست، اما بسیاری از افراد هستند که ‌می‌خواهند تا حدی پوست خود را بکشند، ولی هنوز برای جراحی، از لحاظ ذهنی، مالی یا لجستیکی آماده نیستند. افراد جوان‌تری نیز هستند که ‌می‌خواهند “جلوتر از بازی باقی بمانند” و همچنین افرادی که به دنبال تمدید کردن تأثیرات جراحی زیبایی هستند.

مزایای هایفو تراپی

 • فقط با یک درمان، شما ‌می‌توانید اثرات قابل توجهی از ‌‌هایفو را ببینید
 • ‌‌ هایفو بر پوست بالغ فشار ‌می‌آورد تا دوباره سخت کار کند.
 • پوست نرم‌تر، قوی تر و روشن‌تری در ماه‌های پس از درمان خواهید داشت.
 • چشمان شما بازتر و خط ابرو کشیده‌تر به نظر رسیده، خطوط ظریف کم شده و منافذ کاهش ‌می‌یابند.
 • به دلیل الاستیسیته بازسازی شده، پوست شما ملایم‌تر و نرم‌تر ‌می‌شود.

به‌منظور آماده شدن برای درمان، باید این دستورالعمل‌ها را رعایت کنید:

 • داروها (عمدتا رقیق‌کننده خون) و داروهای تجویزی نباید در روز درمان مصرف شوند.
 • مهم است که با پزشک خود در مورد داروهای خود صحبت کرده و صادق باشید. اگر بوتاکس یا پرکننده داشته‌اید، باید 2 هفته قبل از این درمان آنها را بردارید.
 • در روز درمان هیچ درمان گرمایی مانند لیزر یا درمان‌های نور پالسی نباید انجام شود.
 • در طول زمانی که درمان ‌می‌شوید، درمان‌گر خود را از هر گونه تغییرات سلامتی، داروها یا واکنش‌های جدید مطلع کنید.
 • در صورت داشتن ‌‌هایفو در ناحیه صورت، هیچ‌گونه آرایش صورت نباید داشته باشید.
 • اگر درمان در ناحیه صورت مردان انجام می‌شود، باید تمیز اصلاح شده باشد.

هایقوتراپی- قبل و بعد درمان

موارد مهم در طول درمان

گاهی اوقات ممکن است مشتریان تهوع، ناراحتی یا درد خفیفی را تجربه کنند. این شرایط زمانی رخ ‌می‌دهد که درمان در حال انجام است و تنها به‌طور موقت ادامه ‌می‌یابد. اگر درمان در پیشانی یا فک است، ممکن است احساس سوزش یا سردرد خفیف داشته باشید. شما ‌می‌توانید قبل یا بعد از درمان ایبوپروفن مصرف کنید.

نکات مهم پس از درمان

 • از قرار دادن پوست خود در معرض شدید گرما و سرما خودداری کرده و پوست خود را با کرم ضد آفتاب محافظت کنید.
 • آرایش معمول خود را ‌می‌توانید بلافاصله دنبال کنید، اما از استفاده از محصولات مراقبت از پوست که ممکن است پوست شما را تحریک کنند، به مدت 24 ساعت اجتناب کنید.
 • کبودی، تورم و حساسیت به لمس (هرچند به ندرت) ممکن است در ناحیه تحت درمان اتفاق بیفتد. ممکن است کبودی تا چند روز پس از درمان آشکار نشود و اغلب سبز رنگ است. رایج‌ترین مناطق کبودی در حوالی فک و استخوان گونه است.
 • حتی بدون کبودی، حساسیت به لمس امکان‌پذیر است. این حالت معمولا در ناحیه فک و استخوان گونه دیده ‌می‌شود و اغلب هنگام لمس صورت، شستشو و یا استفاده از لوازم آرایشی، احساس ‌می‌شود. این امر با خوردن، صحبت کردن یا حرکت عضلات صورت شما تداخلی نخواهد شد و تنها موقتی است.

نتیجه هایفو تراپی در طول زمان

بیماران ممکن است از تاثیر ابتدایی لذت ببرند، اما سفت شدن و کشیده شدن نهایی 2-3 ماه طول ‌می‌کشد، زیرا کلاژن قدیمی با کلاژن جدید و با انعطاف‌پذیری بیشتر جایگزین ‌می‌شود. همان‌طور که فرایند ساخت کلاژن ادامه ‌می‌یابد، بهبود بیشتری ‌می‌تواند تا 6 ماه پس از انجام این روش ظاهر شود. بیمارانی که با ‌‌هایفو درمان می‌شوند، پس از گذشت یک سال از انجام فرآیند، هنوز کلاژن جوان و تازه دارند و بر اساس شرایط پوست، این حالت ‌می‌تواند تا یک سال دیگر نیز ادامه داشته باشد. درمان‌های مکمل بعدی، که برای هر فردی متفاوت است، ‌می‌تواند به تطبیق با فرایند پیری کمک کند.

سوالات متداول:

آیا از کار افتادگی وجود دارد؟
 • ‌‌هایفو یک روش کاملا غیرتهاجمی است و به همین دلیل هیچ زمان ازکارافتادگی وجود ندارد. شما بلافاصله پس از هایفوتراپی ‌می‌توانید به فعالیت‌های طبیعی خود بازگردید و اقدامات خاصی را که نیاز دارید انجام دهید.
درمان اولتراسوند چه مدت طول ‌می‌کشد؟
 • درمان کامل صورت 45-60 دقیقه طول ‌می‌کشد، و درمان بخشی از صورت یا کشیدن خط ابرو ‌می‌تواند حدود 30 دقیقه – بدون هیچ ازکارافتادگی، به طول بینجامد.
‌‌هایفو چگونه از لیزر متفاوت است؟
 • لیزرها معمولا مسائل مربوط به لایه‌های سطحی پوست (مانند خطوط ریز، چین و چروک‌ها، تغییر در رنگ) را مورد هدف قرار ‌می‌دهند. هایفو لایه عمیق پوست و لایه بنیادینی که هدف جراحی زیبایی است، را هدف گرفته و پوست را کشیده و به حمایت از آن کمک ‌می‌کند. بنابراین، این دو تکنولوژی کاملا مکمل یکدیگر هستند!
آیا ‌‌هایفو جراحی است؟
 • خیر. برخلاف کشیدن صورت، ‌‌هایفو یک روش غیر تهاجمی است که پوست را هدف قرار داده و از لایه‌های زیرین آن پشتیبانی ‌می‌کند، اما شامل خراش یا برش سطح پوست نمی‌شود.
هایفو از چه نوع فن آوری استفاده ‌می‌کند؟
 • ‌‌هایفو از تکنولوژی اولتراسوند تاییدشده استفاده ‌می‌کند، که تایید FDA و Health Canada را برای استفاده در این روش پزشکی جدید دریافت کرده است.
آیا ‌‌هایفو تراپی جایگزین کشیدن صورت ‌می‌شود؟
 • ‌‌هایفو روشی برای “نشاط بخشیدن” است و نه “کشیدن صورت”. اگرچه هایفو جایگزینی برای جراحی نیست، اما یک گزینه بادوام برای کسانی است که آمادگی کشیدن صورت را ندارند و یا کسانی که به دنبال طولانی کردن اثرات جراحی زیبایی هستند.

 

جهت مشاوره محصولات لیزری زیبایی با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 09137106334 مهندس حدادی

شماره تماس دفتر : 01332130526

وهمچنین میوانید از طریق زیر با ما در ارتباط باشید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیازدهی)

پاسخ دهید

درحال ارسال