کویتیشن

کویتیشن چیست و چه فوایدی دارد؟

همه دوست دارند از دست چربی‌های موضعی بدن خود خلاص شوند. توصیه اول پزشکان برای لاغر شدن ورزش و رژیم غذایی مناسب است. ورزش و رژیم غذایی کم کالری در طولانی مدت وزن را کم می‌کند. ولی وقتی بخواهیم سریع‌تر به نتیجه برسیم چه کار باید بکنیم؟ این نکته را باید بدانید که راه‌های بدون نیاز به جراحی یا ورزش برای کاهش چربی بدن هم وجود دارند. در این بین روش‌های نامطئنی مثل برخی قرص‌ های لاغری هم وجود دارند که باید از آن‌ها دوری کنید. کویتیشن یکی از راه‌های مطمئن و البته کاملا غیر تهاجمی برای از کاهش وزن بدن است. در این مقاله از یانی طب لیزر با ما همراه باشید تا روش کار کویتیشن و نتیجه‌ای که بدست خواهد آمد را معرفی کنیم.

لاغری بدون دردسر با کویتیشن امکان پذیر است

کویتیشن یک روش غیر تهاجمی برای از بین بردن سلول‌های چربی جمع شد در سطوح بدن است. کویتیشن از امواج التراسوند با فرکانس صوتی استفاده می‌کند. این امواج که گوش انسان‌ها نمی‌تواند آن‌ را بشنود، تکان‌هایی در بافت چربی‌ها ایجاد می‌کند. این تکان‌ها آن‌قدر شدید است که سلول‌های چربی توانایی مقاومت با آن را ندارد. در نتیجه سلول‌های چربی شکسته می‌شود و به حالت مایع در می‌آیند. بدن سلول‌های چربی مایع را یا می‌سوزاند یا برای دفع شدن در کبد استفاده می‌کند.

از این روش برای فرم دادن بدن هم استفاده می‌کنند. کویتیشن نه فقط توانایی از بین برن چربی‌ها را دارد. بلکه می‌تواند آن‌ها را به فرم دلخواه نیز درآورد. از کویتیشن برای فرم دادن صورت و رفع غبغب هم استفاده می‌کنند. دستگاه‌های کوچکتری برای بافت‌های صورت ساخته شده که علاوه بر رفع غبغب توانایی بالا بردن گونه‌ها، از بین بردن گودی زیر چشم و پف چشم را هم دارد.

Cavitation

کاربرد کویتیشن

  • انجام لاغری موضعی با کویتیشن باعث حذف چربی ها از اطراف لگن، کوچک کردن ران ، باسن، شکم یا بازوها می شود.
  • فرم دادن به بدن
  • کاهش سلولیت (تجمع چربی)
  • سفت کردن پوست

فناوری کویتیشن اولتراسوند چگونه عمل می‌کند؟

برای استفاده از روش لاغری با کویتیشن ، نیازی به هیچ پیش‌تیمار خاصی نمی‌باشد. در این روش، برای شروع ابتدا محیط قسمتی از بدن که باید مورد عمل قرار گیرد، اندازه‌گیری می‌شود و در ادامه یک ابزار دستی مجهز به اولتراسوند بر روی ناحیه مورد نظر به صورت دایره‌ای حرکت داده می‌شود.

برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن، اکیداً توصیه می‌شود که همراه با عمل کویتیشن از روش درمانی “تخلیه لنف” نیز استفاده شود. ترکیب این دو عمل موجب تسریع و بهبود نتایج نهایی خواهد شد.مدت زمان هر جلسه درمانی می‌تواند از ۲۰ تا ۴۰ دقیقه متغیر باشد و مدت دقیق آن به اندازه اندام مورد عمل و ضخامت لایه چربی انباشته شده در آن بستگی دارد.چربی‌های تخریب شده در اثر کویتیشن به کبد منتقل می‌شود و در آنجا از طریق ساز و کار طبیعی متابولیسم بدن انسان به طور کاملاً ایمن از بدن دفع می‌شوند. نوشیدن مقدار آب به مقدار زیاد می‌تواند به دفع آسان‌تر این مواد کمک کند.

استفاده از این روش باعث تشکیل لیپولیزهایی از اسیدهای چرب حاصل از آدیپوسیت‌ها (سلول‌های چربی) می‌شود که این فرایند در نتیجه پدیده‌ای به نام “کویتیشن پایدار” و افزایش نفوذپذیری سلول‌های چربی اتفاق می‌افتد. به این ترتیب جریان تری‌گلیسریدها در خون شما افزایش پیدا می‌کند. علاوه بر آن، رشته‌های فیبری از طریق یک کنش مکانیکی (جت استریم) تخریب می‌شوند. در نهایت محتوای برخی از آدیپوسیت‌ها یا همان سلول‌های چربی توسط کبد تجزیه شده و به داخل ادرار دفع می‌شود.

به همین دلیل است که همواره توصیه می‌شود که در روز عمل و روزهای بعد از آن، مقدار زیادی آب بنوشید.این عمل هم در حذف چربی‌های سطحی و هم چربی‌های انباشته‌ای که حجم زیادی در اندام مورد نظر تولید نمی‌کنند، کارایی دارد. در برخی از موارد می‌توان نتایج این عمل را بعد از اولین جلسه درمانی مشاهده کرد، در حالی که ظرف روزهای بعد از عمل، بهبود بسیار بیشتری در وضعیت اندام مورد نظر حاصل خواهد شد.عمل “تخلیه لنف” تأثیری زيادي در بهبود نتایج کویتیشن دارد. اگر شما یک خانم یا آقایی هستید که نتوانسته‌اید چربی‌های سمج انباشته شده در بدن خود را از طریق ورزش منظم و رژیم غذایی سالم حذف کنید و در عین حال تمایلی به انجام عمل جراحی (لیپوساکشن یا تامی تاک) ندارید، پس این روش غیر جراحی می‌تواند برای کاهش چربی‌ها و شکل‌دهی بدن شما، روش مناسبی باشد.

به خاطر داشته باشید که با استفاده از این روش، هیچ نیازی به استراحت بعد از عمل نخواهید داشت، ضمن آنکه عوارض کویتیشن اغلب مشاهده نشده و در واقع عارضه ای به دنبال ندارد. هزینه کویتیشن نیز خیلی کمتر از روش‌های دیگر است.اگرچه تحقیقات نشان داده است که روش کویتیشن لاغری یک روش درمانی کاملاً ایمن می‌باشد، با این حال این روش برای بیماران مبتلا به امراض حاد و عوارضی از قبیل نارسایی کبد و میل به خونریزی شدید و یا در افرادی که از دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب استفاده می‌کنند و نیز زنان باردار، نباید مورد استفاده قرار گيرد.

ویژگی های سیستم کویتیشن

  • درمان (درمان چاقی) بدون نیاز به بیهوشی و غیرتهاجمی
  • بدون دوره استراحت و برگشت به کار و فعالیت های طبیعی بلافاصله بعد از جلسه درمانی.
  • آسان و راحت، بدون درد، بدون اسکار
  • اثربخشی در عین امنیت و سلامت کامل
  • زمان درمان کوتاه (15 الی 20 دقیقه) و نیز زمان بقای اثر درمانی بالا
  • قابلیت درمان چربی های موضعی بازوها، شکم، باسن، بالای ران، داخل ران ها و پشت ران ها

نتایج درمان به روش اولتراسوند کویتیشن

نتایج پس از انجام این روش درمانی بلافاصله قابل مشاهده است و برای مدت زیادی اثرات آن باقی می‌ماند. تعهد به یک رژیم غذایی و سبک زندگی سالم می‌تواند نتایج حاصل از درمان را تضمین نماید. از آنجا که این سلول‌های چربی در آینده دوباره رشد نمی‌کنند و از بین رفتن آنها و کاهش سایز بدن دائمی است. البته در صورت پرخوری این درمان نمی‌تواند از رشد سلول‌های موجود جلوگیری کند و نتیجه آن چاق شدن دوباره خواهد بود. پوست‌های شل شده در مناطقی نظیر داخل ران یا زیر شکم با این درمان سفت و جمع می‌شود.

عوارض کویتیشن

پس از درمان ممکن است نیاز بیمار به دستشویی رفتن افزایش پیدا کند. در این زمان به بیمار توصیه می شود به مقدار زیاد آب بنوشد تا به این ترتیب به دفع سلول های چربی از بدن برای لاغری شکم و پهلو کمک نماید. با توجه به اینکه روش کویتیشن بدون درد، بی خطر و غیر تهاجمی است، عوارض جانبی آن در موارد نادر در افراد بیمار مشاهده می شود.کرایولیپولیز یک روش لاغری موضعی است که چربی‌های مقاوم ناحیه‌های شکم، پهلو، ران و پشت بدن را با موفقیت از بین می‌برد.

این درمان سلول‌های چربی را متلاشی می‌کند تا ناحیه‌های انتخابی لاغر شود. لاغری با کرایولیپولیز تعداد سلول‌های چربی یک ناحیه مشخص را کاهش می‌دهد و با پیکرتراشی و بهبود شکل آن بخش اعتماد به نفس را نیز ارتقاء می‌دهد.هایفوتراپی (درمان با امواج مافوق صوت متمرکز با شدت بالا) روشی غیرجراحی برای لاغری و کاهش چربی است. هایفو لاغری چربی اضافی را با تکنولوژی اولتراسوند متمرکز با شدت بالا برای همیشه از بین می‌برد. تکنولوژی هایفو انرژی اولتراسوند متمرکز را به موضع درمان می‌رساند و به این ترتیب ناحیه مورد نظر به طور مستقیم و به روشی موثر لاغر می‌شود.

درمان رادیوفرکوئنسی یا آر اف (RF) یک روش درمان غیر تهاجمی است که برای تغییر شکل لایه‌های زیر سطح پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش از یک دستگاه پیشرفته که به‌طور خاص برای از بین بردن بافت‌های چربی اضافی در بدن مردان و زنان طراحی شده استفاده می‌گردد با لاغری با آر اف می‌توان سلولیت را نیز تحت درمان قرار داد.در این روش از امواج رادیوفرکوئنسی برای گرم کردن بافت‌ها و تغییر شکل آن‌ها استفاده می‌شود. به این ترتیب برخلاف روش‌های لاغری تهاجمی که عمدتاً بر لایه‌های سطحی پوست تاثیر می‌گذراند، امواج رادیوفرکوئنسی عمدتاً بر لایه‌های عمیق‌تر پوست همچون درم تاثیر گذاشته و بر لایه‌های بالای پوست همچون اپیدرم تاثیر خاص ندارند.

 

جهت مشاوره محصولات لیزری زیبایی با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 09137106334 مهندس حدادی

شماره تماس دفتر : 01332130526

وهمچنین میوانید از طریق زیر با ما در ارتباط باشید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیازدهی)